گام نخست پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال به سود شهرداری گرگان

تیم بسکتبال شهرداری گرگان در اولین مسابقه از سری رقابت‌های مرحله پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور ۱۰۲ بر ۷۱ حریف خود تیم لیموندیس فارس را شکست داد.

تیم بسکتبال شهرداری گرگان در اولین مسابقه از سری رقابت‌های مرحله پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور ۱۰۲ بر ۷۱ حریف خود تیم لیموندیس فارس را شکست داد.

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان در این مسابقه که یکشنبه شب در حضور ۲ هزار تماشاگر در سالن امام خمینی (ره) مجموعه ورزشی آزادی گرگان برگزار شد، ‌ شهردای‌چی‌های گرگان هر چهار کوارتر بازی را به سود خود به پایان رساندند.

شاگردان سیدمصطفی هاشمی در تیم شهرداری گرگان که کوارتر اول را با ترکیب اولیه محمدسینا واحدی، ویلیام چری، نوید رضایی‌فر، ارسلان کاظمی و سالار منجی در مقابل ترکیب اولیه لیموندیس فارس با حضور جان بردلی، وحید دلیرزهان، محمدامین خسروی، سیدمهدی جعفری و محمد خالقی‌فر با هدایت محمدرضا اسلامی قرار گرفتند، توانستند با حساب ۲۸ بر ۲۳ به پیروزی برسند.

در کوارتر دوم شاگردان هاشمی اختلاف امتیاز را بیشتر کردند و توانستند با نتیجه ۲۶ به ۱۳ پیروز شوند و نتیجه نیمه اول را ۵۴ به ۳۶ به سود خود به پایان رساندند.

شهرداری‌چی‌های گرگان در کوارتر سوم با تغییراتی که سرمربی تیم ایجاد کرد و بازیکنان جوان را به میدان فرستاد، ۲۷ بر ۲۰ پیروز شدند.

در کوارتر چهارم و پایانی که پنج دقیقه آخر آن را در تیم گرگان، بیشتر بازیکنان بومی و جوان بودند، باز هم شهرداری ۲۱ بر ۱۵ به سود خود به پایان رساند تا در نیمه دوم هم به برتری ۴۸ بر ۳۵ دست یابد.

در این مسابقه جان بردلی بازیکن تیم لیموندیس فارس با ۲۰ امتیاز و ارسلان کاظمی بازیکن تیم شهرداری گرگان با اثرگذاری ۲۸، امتیازآورترین و موثرترین بازیکنان میدان به لحاظ آمار شناخته شدند.

قضاوت این مسابقه را مصطفی شریعتی به عنوان سرداور به همراه محمد کاظمیان و محمد کتان‌فروش به عنوان داور اول و دوم با نظارت حمید خمجانی و حضور حبیب خمجانی به عنوان نماینده فدراسیون برعهده داشتند.

این مسابقه اولین بازی از سه مسابقه مرحله پلی‌آف (یک چهارم نهایی) بود و هر تیمی که زودتر به سه پیروزی دست پیدا کند راهی مرحله نیمه نهایی خواهد شد.

مسابقه دوم این ۲ تیم سه‌شنبه ۲۱ فروردین ماه در گرگان و مسابقه سوم شنبه ۲۵ فروردین ماه در شیراز برگزار خواهد شد که مسابقات چهارم و پنجم (در صورت نیاز به هر یک از آنها) به ترتیب در روزهای دوشنبه ۲۷ فروردین ماه در شیراز و یکشنبه دوم اردیبهشت ماه در گرگان انجام می‌شود.

مسابقه رفت و برگشت این ۲ تیم در دور مقدماتی این رقابت‌ها با پیروزی تیم شهرداری به پایان رسیده بود.

برنده رقابت سه‌گانه ۲ دوم باید در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده مسابقه بین ۲ تیم مهرام شهرقدس و مس کرمان برود.

در پایان بازی‌های دیروز که به میزبانی شهرهای گرگان، اصفهان، تهران و شهر قدس برگزار شدند، تیم‌های مهرام تهران، شهرداری گرگان، ذوب‌آهن اصفهان و نفت آبادان برابر حریفان خود به پیروزی دست یافتند.

نتایج چهار بازی دیرروز به شرح زیر رقم خوردند:

شهرداری گرگان ۱۰۲ – ۷۱ لیموندیس شیراز 

ذوب‌آهن اصفهان ۹۰ – ۸۲ کاله مازندران

طبیعت اسلامشهر ۹۴ – ۸۸ نفت آبادان

مهرام تهران ۸۸ – ۷۱ مس کرمان


تاریخ: ۲۰ فروردین ۱۴۰۳
نظرات خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیتر اخبار