نمایش اخبار جامعه

ده سرمایه‌گذاری هماهنگ برای توسعه اقتصاد ورزش

در چند دهه اخیر کمتر کسی تصور می‌کرد که ورزش در سطح یک صنعت در سیستم اقتصادی جامعه نقشی موثر داشته باشد. در گذشته آنچه از ورزش برای جامعه مطرح بود بیشتر جنبه تفننی و سرگرم‌کننده آن بود. به عبارت دیگر ورزش عمدتا به  صورت غیرحرفه‌ای و آماتور انجام می‌شد و دولتها نقش محوری در برنامه‌ریزی، سازماندهی و اجرای برنامه‌های ورزشی ایفا می‌کردند. اما امروزه وضعیت به کلی تغییر پیدا کرده است و سازمانهای تجاری و شرکتهای بزرگ اقتصادی وارد فعالیت و سرمایه گذاری در حوزه ورزش شده‌اند. آنها برای انواع رشته‌های ورزشی برنامه‌ریزی می‌کنند و دخالت دولتها را در امر سرمایه‌گذاری  به حداقل رسانده‌اند.


کاهش ساعت کاری ادارات امسال اجرا می شود؟

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، قانون اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل تعیین دو روز تعطیلی در هفته و کاهش ۱۶ ساعت کار ماهانه برای تمامی کارکنان است را از اولویت‌های اول کمیسیون اجتماعی مجلس خواند.


چرا آلزایمر می گیریم؟

محققان معتقدند که عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند موجب آلزایمر و پیشرفت آن شود. افزایش سن مهمترین عامل شناخته شده برای آلزایمر است. مبتلایان به این بیماری معمولا  بیشتر از ۶۵ سال سن دارند. حدود یک سوم از افراد ۸۵ سال و بالاتر ممکن است مبتلا به آلزایمر باشند. دلایل بروز دیررس آلزایمر، احتمالاً به  دلایل عوامل ژنتیکی، شیوه زندگی و عوامل محیطی مربوط است و اهمیت هر یک از این عوامل در افزایش یا کاهش خطر ابتلا به آلزایمر ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.


چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌روی روابط‌عمومی‌ها در سال ۱۴۰۳

سال ۱۴۰۳ سالی پر از چالش و فرصت برای روابط‌عمومی‌ها خواهد بود. روابط‌عمومی‌ها با برنامه‌ریزی استراتژیک، استفاده از ابزارهای نوین، ارتقای سواد رسانه‌ای و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی، می‌توانند در این سال به طور اثربخش به وظایف خود عمل کرده و نقشی کلیدی در موفقیت سازمان خود ایفا کنند.


گلستان به سوگ مولا علی(ع) نشست

همزمان با فرا رسیدن دومین شب قدر و در شب شهادت مولی‌الموحدین حضرت امیرالمومنین(ع) نجوای «سُبْحانَکَ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنا مِنَ النّارِ یا رَبِّ» در جای‌جای سرزمین پایتخت اقوام طنین‌انداز شد و گلستانی‌های ولایتمدار در سوگ پدر یتیمان اشک ماتم ریختند.


کتاب جنگ زندگی به زیور طبع آراسته شد

کتاب جنگ زندگی ، ” در جستجوی جهان ترجمانی خانم حاجب نیر عظمی ” توسط دکتر مریم سعیدی عضو هیات علمی گروه زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی آزاد شهر روانه بازار کتاب شد .


با هدف ترویج فرهنگ کار خیر و تکریم خیرین جشنواره ی ملی رسانه ای مهرآفرین برگزار می شود

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین استان گلستان خبر داد؛ با هدف ترویج فرهنگ کار خیر و تکریم خیرین جشنواره ی ملی رسانه ای مهرآفرین برگزار می شود و امیدواریم این برنامه گامی مثبت و تاثیرگذار در جهت تشویق و ترغیب بیشتر مردم به انجام فعالیت های نوعدوستانه و خیرخواهانه با هدف محرومیت زدایی و شناخت خبرنگاران جهادی باشد.


ضرورت استفاده فعالین اقتصادی از مشاوران حقوقی

 امروزه مسائل حقوقی شرکتها بدلیل گستردگی و تنوع فعالیت‌ها و تغییراتی که دنیا با آن مواجه است، بسیار مورد توجه قرار گرفته تا بتوان با برنامه و پاسخ‌های مناسب، برای مدیریت آن اقدام کرد. در این رابطه  گفتگوی ما با دکتر حسن خانی را مطالعه می‌کنید که در آن به لزوم استفاده از تجربیات مشاوران حقوقی تاکید شده است. چراکه مشاوران حقوقی این امکان را به سازمان‌ها می‌دهند که از قوانینی که برای حل اختلاف یا برطرف کردن مسئله‌ای وضع شده است به نحوی صحیح و مطلوب استفاده شود.


شهادت مرزبان گلستانی در درگیری با اشرار

سروان «محمدمهدی نجاتی‌نیا» مرزبان گلستانی در درگیری با اشرار منطقه مرزی میرجاوه سیستان و بلوچستان به شهادت رسید.


جهش تولید با دانشگاههای مهارت‌محور ممکن است

شعار سال ۱۴۰۳ یعنی جهش تولید با مشارکت مردم بار دیگر امر مهم بازاندیشی نظام آموزشی را مطرح و در صدر مسائل کشور قرار می‌دهد چرا که تنها با دانشگاه مهارت‌محور می‌توان گام در این مسیر دشوار و طولانی نهاد.


حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1403 چقدر می شود؟

مجلس افزایش 20 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳ را تصویب کرد و به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده، حداقل حقوق بازنشستگان 9 میلیون تومان خواهد بود.


معرفی پایگاه خبری پری شهر

پریشهر، “شهر پری” یک شهر انتزاعی نیست، اتوپیا نیست، مدینه فاضله نیست… واقعی واقعی واقعیه… همین جاست. روی همین نقشه کناره همین خزر یه شهر واقعی با یک خیابون اصلی و هزار تا پسکوچه با کلی چهره فرهیخته و نامدار و یه عالم خرابکاری های قدمت دار و یه عالم هم خرابکاری های جدید و مبتکرانه!


چراغ سبز فردوسی‌پور را دریابید

جسارتا به آن جناب پیشنهاد می‌کنم که از کاهش بیننده در دوران به اصطلاح تحول در صدا و سیما و به عنوان یک نمونه بارز، برنامه‌های تحویل سال درس بگیرید…


هفت سین واقعی

یکی از ارکان اصلی نوروز، چیدن سفره هفت سین برای جمع شدن بر گرد آن به هنگام تحویل سال است “سفره هفت سین” بطور معمول ساعاتی پیش از تحویل سال نو گسترده شده و سیزدهم فروردین جمع می‌شود .


تیتر اخبار