انتخابات هیئت‌مدیره انجمن حرفه‌ای راهنمایان گردشگری گلستان برگزار شد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان، از برگزاری دومین دوره انتخابات اعضای هیئت‌مدیره انجمن حرفه‌ای راهنمایان گردشگری استان خبر داد.


یاسر قندهاری با اشاره به برگزاری انتخابات انجمن حرفه‌ای راهنمایان گردشگری استان، گفت: در این انتخابات ، به ترتیب روح‌اله عبادی لمراسکی، سپیده سپهری، سرور رخشانی، وحید حسین‌پور و امید باغانی به‌عنوان اعضای اصلی هیئت‌مدیره، حسین رهنمایی و سهیلا برزگر به‌عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

معاون گردشگری گلستان یکی از ارکان توسعه و پویایی گردشگری را راهنمایان و نقش تأثیرگذار آن‌ها در این حوزه دانست و گفت: راهنمایان گردشگری صرفاً راهنمای تور نیستند، بلکه سفیران فرهنگی، معرف فرهنگ، تاریخ و تمدن و مهمان‌نوازی و ارائه‌کننده تصویری جامع و کامل از یک کشور و یک منطقه جغرافیایی محسوب می‌شوند.

او با اشاره به ظرفیت خوب استان گلستان درزمینه راهنمایان و بلدهای محلی آموزش‌دیده تصریح کرد: در حال حاضر با طیف متفاوت از گردشگران و سلایق مختلفی مواجهیم؛ بنابراین راهنمایان گردشگری علاوه بر مهارت‌های ارتباطی و آگاهی به تاریخ و ویژگی‌های مقصد گردشگری، در ایجاد انگیزه و تجربه لذت‌بخش سفر برای گردشگران بسیار مؤثر هستند.


تاریخ: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
نظرات خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیتر اخبار