بیش از ۲میلیون و ۲۸۸هزار بازدید نوروزی از جاذبه‌های گلستان/ افزون بر ۱۰۸هزار اقامت در استان به ثبت رسید

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با اشاره به ثبت بیش از ۲میلیون و ۲۸۸ هزار بازدید از جاذبه‌های استان طی طرح نوروزی، گفت: در ۹ روز اخیر افزون بر ۱۰۸ هزار نفر در گلستان اقامت کردند.

به‌گزارش ستاد خبری ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان، محمدجواد ساوری امروز شنبه ۴ فروردین ۱۴۰۳ در خصوص آخرین آمار تجمیعی گردشگران نوروزی، گفت: از آغاز طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا پایان روز گذشته (سوم فروردین‌ماه) ۲ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۱۹۲ بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی استان به ثبت رسیده است. 


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان خاطرنشان کرد: در بین جاذبه‌های گردشگری استان، بیشترین بازدید مسافران در طول مدت طرح نوروزی با یک‌میلیون و ۲۶۱هزار و ۲۱۹ بازدید مربوط به جاذبه‌های طبیعی استان بوده است. 


او گفت: ۳۶۱هزار و ۵۷۵ بازدید هم از زیرساخت‌های گردشگری استان، ۲۴۳ هزار و ۸۲۸ نفر نیز از اماکن تاریخی و موزه‌ها، ۲۷۶هزار و ۷۴۲ بازدید از اماکن تفریحی، ۲۶ هزار و ۸۷۸ بازدید از مراکز صنایع‌دستی و ۱۱۷ هزار و ۹۵۰ نفر از اماکن مذهبی گلستان به ثبت رسید.

افزایش ۷.۵ درصدی اقامت در استان نسبت به سال قبل
ساوری گفت: در این مدت تعداد ۱۰۸ هزار و ۷۴۵ نفر-شب اقامت در مراکز اقامتی رسمی، غیررسمی و اضطراری استان به ثبت رسید. 


او افزود: این میزان اقامت در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با میزان اقامت ۱۰۱ هزار و ۱۴۷ نفر-شب، افزایش ۷.۵ درصدی اسکان در استان را نشان می‌دهد. 


دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان با اشاره به این‌که در این مدت ۷۴ هزار و ۹۰۷ نفر-شب در مراکز اقامتی رسمی استان اسکان داشتند، یادآور شد: در بین اقامتگاه‌های رسمی استان، بیشترین اقامت ثبت‌شده در طرح نوروزی مربوط به اقامتگاه‌های بوم‌گردی سطح استان با ۱۸هزار و ۵۶۲ نفر-شب اقامت است. 


او خاطرنشان کرد: در مدت مذکور همچنین ۳۲ هزار و ۵۷۹ نفر اقامتگاه‌های غیررسمی سطح استان را برای اقامت انتخاب کردند و ۱۲۵۹ نفر نیز د اقامتگاه‌های اضطراری اسکان داده شدند. 
 


تاریخ: ۰۴ فروردین ۱۴۰۳
نظرات خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیتر اخبار