آخر هفته داغ در راه گلستان

مدیرکل هواشناسی گلستان از افزایش تدریجی دمای هوا تا پایان هفته جاری در این استان خبر داد و گفت: دمای استان گلستان در روزهای پنج شنبه و جمعه به ۴۰ درجه نیز خواهد رسید.

امان‌محمد کمالی روز چهارشنبه گفت: امروز در اغلب نواحی استان گلستان، جوی آرامی حاکم است اما در عصر و اوایل امشب به دلیل عبور موج کوتاه در ارتفاعات مراوه‌تپه و کلاله، امکان رشد ابر، رگبار ملایم و پراکنده همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه تا روز جمعه جوی پایدار و آرام در استان گلستان حاکم خواهد شد، افزود: از جمعه شب به دلیل نفوذ جریانات مرطوب غربی و افزایش رطوبت نسبی جو، هوا به نسبت خنک‌تر شده و روزهای شنبه و یکشنبه دمای حداکثر استان، ۲ تا چهار درجه کاهش خواهد یافت.

مدیرکل هواشناسی گلستان خاطرنشان کرد: از اواسط هفته آینده به علت عبور امواج کوتاه، افزایش ابر را در استان گلستان قابل مشاهده است اما بارش‌های این سامانه ناپایدار، قابل ملاحظه نیست.

کمالی با بیان اینکه دیروز دمای هوای مرکز گلستان در گرم‌ترین ساعت به ۳۶ درجه رسید، افزود: بامداد امروز گرگان با دمای ۱۷ درجه، خنک‌ترین شهر استان بود و براساس پیش‌بینی‌ها، امروز دمای هوا در گرم‌ترین نقطه استان به ۳۸ درجه می‌رسد


تاریخ: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
نظرات خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیتر اخبار