تغییر ساعات کاری ادارات گلستان

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان گفت: آغاز ساعت کاری ادارات از ۱۶ خرداد تا نیمه شهریور ساعت ۶ صبح خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، حاجی گلدی کر در خصوص تغییر ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش برق مصرفی و لزوم مدیریت مصرف برق با هدف تامین مستمر و پایدار برای آحاد جامعه و عدم وقفه در خدمت رسانی و با عنایت به تصویب هیات وزیران در خصوص تغییر ساعت کاری در اوقات پرمصرف انرژی و ضرورت مشارکت همگانی ساعت آغاز به کار از ۱۶ خرداد تا نیمه شهریور ساعت ۶ صبح و پایان ساعات کاری ۱۳ می‌باشد.

وی بااشاره به اینکه مابقی ساعات کار موظفی از طریق دورکاری جبران می گردد ، ادامه داد: تغییر ساعات  کار اداری مربوط به تمامی دستگاه های اجرایی، ادارات، بانک ها، موسسات و نهاد های عمومی غیر دولتی با رعایت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری در سطح استان به استثنا مراکز درمانی ، امدادی و انتظامی است.

وی تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلفند از یک ساعت قبل از خاتمه کار و در مناطق گرمسیری همزمان با خاتمه کار، دستگاه‌های سرمایشی را خاموش کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان تاکید کرد: ساعت خروج‌ در‌ روزهای پنج‌شنبه با یک ساعت تعجیل همراه می باشد.

کر گفت: تنظیم درجه سیستم سرمایشی اتاق‌ها بر روی حداقل دمای درجه ۲۴ تا ۲۶ درجه، خاموش نمودن سیستم‌های روشنایی و تجهیزات الکترونیکی پس از پایان وقت اداری، استفاده از مولدهای اضطراری برق در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد از جمله موارد مورد رعایتی است که دستگاه‌ها مکلف به رعایت آن هستند.

وی افزود: تمامی دستگاه‌ها مکلف هستند به نحوی عمل کنند که در طول ساعت اداری مصرف برق به میزان ۴۰ درصد و در ساعات غیراداری به میزان ۷۰ درصد کاهش یابد.


تاریخ: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳
نظرات خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیتر اخبار