ورود سرمایه گذاران نیک اندیش به گلستان

زوارئی، مدیر گروه سرمایه گذاران نیک اندیش پارس از ورود سرمایه گذاران نیک اندیش (سرمایه گذاران فرشته – Angel Investor) به گلستان خبر داد.

کم و بیش بیشتر ما این شرایط را تجربه کردیم و همیشه منتظر بودیم حمایتی غیرمنتظره به سمت‌مان بیایید و شرایط را برایمان روبراه کند.

از گذشته هر زمان که اسم فرشته را می‌شنیدیم ناخودآگاه تصویر دست‌های پنهانی در ذهنمان شکل می‌گرفت که برای حمایت به‌سوی ما می‌آید و در برابر تمام خطرات و ناملایمت‌ از ما محافظت می‌کند.
حال پس از ۱۰ سال از شکل‌گیری اکوسیستم فناوری در استان گلستان با تلاش تیمی بومی پای سرمایه گذاران نیک اندیش (سرمایه گذاران فرشته – Angel Investor) به گلستان برای اولین بار باز شد.

مدیر گروه سرمایه گذاران نیک اندیش پارس در گفت و گو با خبرنگار جام جم در گرگان  با اعلام افتتاح و آغاز فعالیت این گروه سرمایه گذاری اظهار کرد: سرمایه گذاران فرشته (Angel Investors)، اشخاصی هستند که سرمایه آزادی دارند و با تجربه قبلی و بررسی ایده‌های نو و طرح‌های کارآفرینی، در مراحل شکل‌گیری حیات استارتاپ‌ها وارد عمل شده و سرمایه اولیه برای راه‌اندازی یک استارتاپ را فراهم می‌کنند.

محمود زوارئی افزود: این سرمایه‌گذاران با پذیرش ریسک شروع یک استارتاپ در ازای دریافت سهام از آن، سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی طرح را تأمین می‌کنند.

وی گفت: میزان سهامی که سرمایه گذار فرشته در ازای سرمایه‌گذاری دریافت می‌کند بسته به میزان سرمایه‌ای که به طرح اختصاص می‌دهد می‌تواند تا ۳۰ درصد باشد و البته با وجود سهامدار بودن در استارتاپ، در امور مدیریتی و کنترلی کسب و کار هیچ دخالتی ندارد.

مدیر گروه سرمایه گذاران نیک اندیش پارس ادامه داد: از آنجایی که سرمایه‌گذاران تجربه قبلی در زمینه‌های کسب و کار و مدیریت را دارا هستند پس می‌توانند مشاوران خوبی برای رشد و توسعه طرح نیز باشند و یا به واسطه سوابق و شبکه‌سازی‌های قبلی و آشنایی با افراد و ارگان‌های مختلف و روش‌های متنوع می‌توانند مسیری کوتاه‌تر برای حرکت استارتاپ نشان دهند.

زوارئی گفت: سرمایه گذاران فرشته لزوماً افرادی ثروتمند و یا سرشناس نیستند، بسته به میزان سرمایه در یک یا چند طرح جدید سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مدیر گروه سرمایه گذاران نیک اندیش پارس بیان کرد: این اشخاص از دارایی‌های شخصی خود استفاده می‌کنند و در مراحل اولیه یک طرح نوپا وارد صحنه شده، در رشد و حرکت آن کمک می‌کنند و زمانی‌که مسیر رشد یک استارتاپ به تثبیت رسید سود خود را برداشته و از آن خارج می‌شوند و حالا نوبت استارتاپ بعدی‌ست که برای حرکت به کمک این سرمایه‌گذار نیازمند است.

زوارئی در ادامه در مورد نحوه پذیرش سرمایه گذاران در این مجموعه توضیح داد: سرمایه گذاران فرشته اشخاص حقیقی و باتجربه‌ای هستند که در شروع روند استارتاپ وارد عمل می‌شوند و به‌صورت فردی و نه در قالب تیم‌های سرمایه‌گذاری، با هدف افزایش سرمایه، از دارایی‌های شخصی  خود در روند تأمین مالی استارتاپ‌های نوپا استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: تجربه کاری و سوابق این اشخاص منبع اطلاعات مهمی برای بنیان‌گذار استارتاپ‌ها خواهد بود به‌طوری که در کلیه جنبه‌های کاری و روند به اجرا رساندن طرح می‌توانند از مشاوره و راهکارهای این سرمایه‌گذاران بهره ببرند.


مدیر گروه سرمایه گذاران نیک اندیش پارس در پایان گفت: ما در مجموعه نیک اندیش به دنبال طرح‌ها و گروه‌هایی هستیم که دارای ایده‌ای نوآورانه را ارائه دهند و منحصربه‌فرد باشند، بازار فروش خوبی داشته باشند، حق مالکیت معنوی در آن‌ها رعایت شده باشد، توانایی حل مسئله و مدیریت بحران در چالش‌های پیش رو را داشته، روحیه رقابتی داشته باشند و بتوانند از معافیت‌های مالیاتی نیز استفاده کنند.


تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
نظرات خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیتر اخبار