ویژه‌نامه نوروزی فصلنامه تیزهوش منتشر شد

ویژه‌نامه نوروزی فصلنامه تیزهوش منتشر شد

جواد لگزیان

با مجله نوروزی تیزهوش، بهار ۱۴۰۳ سرشار از خاطراتی خوش خواهد بود و داستانهای شنیدنی و شعرهای خواندنی این مجله با تصویرسازی‌های بسیار زیبا لحظاتی آرام و به یاد ماندنی برای کودکان و نوجوانان پدید خواهد آورد.

در این شماره مجله تیزهوش داستانی حکمت‌آموز از مارگو فالیس می‌خوانیم، با شعر بنفشه و بهار شادی را تجربه می‌کنیم، تحلیل پویانمایی شاگرد ببر را مطالعه می‌کنیم و با کلی خبرهای جدید از دنیای دانش، همراه با سرگرمی و جدول و مسابقه اوقات روشنی را برای خودمان و بچه‌ها می‌سازیم. بخش انگلیسی مجله هم با رویکرد آموزشی این نشریه را پربارتر ساخته است.

بیابید از صفحات این مجله شعری از دبلیو.اچ.دیویز با ترجمه محمود کیانوش را  مرور کنیم: ای ماه، ‌ای زیبای نزدیک و درخشان/جان و دلم را کرده زیباییت سرشار/از شوق تو چون کودکی هستم که گاهی/خواهد تو را از آسمان با گریه‌ی‌زار/دستان خود را می‌گشاید، می‌برد پیش/ تا گرم بفشارد تو را بر سینه‌ی خویش/امشب بسی مرغان که می‌خوانند آواز/ تور تو ریزد بر گلوی نرم آن‌ها/اما سکوت ژرف من دارد نوایی/گویاتر از آوازهای گرم آن‌ها/ آن کس که در حسن تو شاه نکته دانی است/در پیش او بلبل گدای بی‌زبانی است.

فصلنامه تیزهوش شماره ۳۴ که به مدیر مسئولی مهدی شاکری منتشر می‌شود را از سایت مجله تیزهوش tizhoushan.ir دانلود و مطالعه کنید.

فصلنامه تیزهوش مجله‌ای ویژه کودکان و نوجوانان شاد، خلاق و هوشمند ایرانی است که برای اولین بار در کشور، با رویکردی انگیزه‌بخش، خلاقانه و علمی، آموزشی با مدیر مسئولی دکتر شاکری (شاگردی) از مهر ماه ۱۳۸۴ پا بر عرصه مطبوعات گذاشت و یکی از محصولات مجتمع فرهنگی تیزهوشان می‌باشد. این نشریه اکنون  مهمان بسیاری از خانواده‌های ایرانی است.


تاریخ: ۰۲ فروردین ۱۴۰۳
نظرات خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیتر اخبار